LNE-36V600WBGA
- Manufacturer Part Number:
- LNE-36V600WBGA
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics
- Part of Description:
- LED 600W 36V LOW LINE
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- ATEX, CB Scheme, CE, EN, UL
- Current - Output (Max) :
- 16.7A
- Dimming :
- Efficiency :
- 95.5%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 601 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 12.11" L x 4.50" W x 2.00" H (307.6mm x 114.3mm x 50.8mm)
- Standard Number :
- 8750; 50581
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 277VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 100VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.3 kV
- Voltage - Output :
- 36V