HVGC-480-L-AB
Manufacturer Part Number:
HVGC-480-L-AB
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
LED POWER SUPPLIES 480W 137-343V
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, FCC, RCM
Current - Output (Max) :
1.4A
Dimming :
PWM
Efficiency :
94.5%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
480 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
137 ~ 343V