USCO-100140GA
- Manufacturer Part Number:
- USCO-100140GA
- Manufacturer/Brand:
- Delta Electronics
- Part of Description:
- USCO-PRO 100W DIMMING, IP67
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus, ENEC
- Current - Output (Max) :
- 1.4A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 93%
- Features :
- OCP, OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- 100 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 6.18" L x 2.68" W x 1.46" H (157.0mm x 68.0mm x 37.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 99VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 47 ~ 143V