USCI-150140GC
- Manufacturer Part Number:
- USCI-150140GC
- Part of Description:
- USCI-PRO 150W DIMMING
- Approval Agency :
- CB, CE, cULus
- Current - Output (Max) :
- 1.4A
- Efficiency :
- 93%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 65°C
- Power (Watts) :
- 150 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP52
- Size / Dimension :
- 8.40" L x 2.36" W x 1.50" H (213.4mm x 59.9mm x 38.1mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 108VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 72 ~ 214V