HBG-160-60A
Manufacturer Part Number:
HBG-160-60A
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 36-60V 2.6A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
2.6A
Dimming :
Efficiency :
93.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
156 W
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
5.97" Dia x 2.62" H (151.7mm x 66.5mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
36 ~ 60V