HLG-100H-54B
Manufacturer Part Number:
HLG-100H-54B
Part of Description:
LED DVR CC/CV AC/DC 27-54V 1.77A
Current - Output (Max) :
1.77A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
93%
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Power (Watts) :
96 W
Size / Dimension :
7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
27 ~ 54V