HLG-120H-20A
Manufacturer Part Number:
HLG-120H-20A
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 17-22V 6A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
6A
Dimming :
Efficiency :
93%
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Power (Watts) :
120 W
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
7.72" L x 2.68" W x 1.53" H (196.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
17 ~ 22V