LDH-65-1750W
Manufacturer Part Number:
LDH-65-1750W
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL USA Inc.
Part of Description:
DC-DC STEP-UP CONSTANT CURRENT L
Manufacturer :
MEAN WELL USA Inc.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, EAC
Current - Output (Max) :
1.75A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
96%
Features :
OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Power (Watts) :
75 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (75.0mm x 53.0mm x 22.7mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
Boost
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
32V
Voltage - Input (Min) :
9.5V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
12.5 ~ 37V