VLM60W-12
Manufacturer Part Number:
VLM60W-12
Manufacturer/Brand:
ERP Power, LLC
Part of Description:
120 TO 277 VAC, 93% EFF., RECTAN
Manufacturer :
ERP Power, LLC
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cULus
Current - Output (Max) :
5A
Dimming :
Efficiency :
93%
Features :
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
90°C
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
5.12" L x 0.77" W x 0.78" H (130.0mm x 19.7mm x 19.8mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
12V