BLED20W-022-C0900
- Manufacturer Part Number:
- BLED20W-022-C0900
- Manufacturer/Brand:
- Thomas Research Products
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 13-22V 900MA
- Manufacturer :
- Thomas Research Products
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- cURus
- Current - Output (Max) :
- 900mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 20 W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- IP64
- Size / Dimension :
- 2.72" L x 2.04" W x 1.03" H (69.0mm x 51.8mm x 26.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 13 ~ 22V