LED30W-85-C0350-D
- Manufacturer Part Number:
- LED30W-85-C0350-D
- Manufacturer/Brand:
- Thomas Research Products
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 28-85V 350MA
- Manufacturer :
- Thomas Research Products
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cURus, FCC
- Current - Output (Max) :
- 350mA
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- 30 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 4.92" L x 1.69" W x 0.98" H (125.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 28 ~ 85V