LED20W-18-C1100-D
- Manufacturer Part Number:
- LED20W-18-C1100-D
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 6-18V 1.1A
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 1.1A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 80%
- Power (Watts) :
- 20 W
- Ratings :
- IP66, NEMA 4
- Size / Dimension :
- 3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 6 ~ 18V