LED12W-48-C0250
- Manufacturer Part Number:
- LED12W-48-C0250
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 24-48V 250MA
- Approval Agency :
- CE, cURus, FCC
- Current - Output (Max) :
- 250mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 82%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- 12 W
- Size / Dimension :
- 3.35" L x 1.42" W x 0.91" H (85.0mm x 36.0mm x 23.0mm)
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 24 ~ 48V