EBR020E-0500-42-CE
- Manufacturer Part Number:
- EBR020E-0500-42-CE
- Manufacturer/Brand:
- ERP Power, LLC
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 30-42V 500MA
- Manufacturer :
- ERP Power, LLC
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Dimming :
- ELV, Triac
- Efficiency :
- 87%
- Features :
- OCP, OTP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 90°C
- Power (Watts) :
- 21 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP20
- Size / Dimension :
- 2.28" Dia x 1.25" H (57.9mm x 31.8mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 240VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 220VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 30 ~ 42V