APC-35-700
- Manufacturer Part Number:
- APC-35-700
- Manufacturer/Brand:
- MEAN WELL USA Inc.
- Part of Description:
- LED DRVR CC AC/DC 15-50V 700MA
- Manufacturer :
- MEAN WELL USA Inc.
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, UR
- Current - Output (Max) :
- 700mA
- Dimming :
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C
- Power (Watts) :
- 35 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP42
- Size / Dimension :
- 3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 264VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output :
- 15 ~ 50V