LED20W-36-C0550-D
- Manufacturer Part Number:
- LED20W-36-C0550-D
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 18-36V 550MA
- Current - Output (Max) :
- 550mA
- Efficiency :
- 82%
- Power (Watts) :
- 20 W
- Size / Dimension :
- 3.74" L x 1.61" W x 0.98" H (95.0mm x 41.0mm x 25.0mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 18 ~ 36V