LED25W-18-C1400-D
- Manufacturer Part Number:
- LED25W-18-C1400-D
- Manufacturer/Brand:
- Thomas Research Products
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 6-18V 1.4A
- Manufacturer :
- Thomas Research Products
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Current - Output (Max) :
- 1.4A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 82%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- Power (Watts) :
- 25 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66
- Size / Dimension :
- 3.15" L x 3.07" W x 0.99" H (80.0mm x 78.0mm x 25.2mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 6 ~ 18V