EBR020U-0500-37
- Manufacturer Part Number:
- EBR020U-0500-37
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 25-37V 500MA
- Current - Output (Max) :
- 500mA
- Efficiency :
- 87%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 90°C
- Power (Watts) :
- 19 W
- Size / Dimension :
- 2.28" Dia x 1.25" H (57.9mm x 31.8mm)
- Voltage - Input (Max) :
- 132VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 25 ~ 37V