PLED96W-046-C2100-D
- Manufacturer Part Number:
- PLED96W-046-C2100-D
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 16-46V 2.1A
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Current - Output (Max) :
- 2.1A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 90%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 65°C
- Power (Watts) :
- 96 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.98" L x 2.31" W x 1.46" H (152.0mm x 58.8mm x 37.0mm)
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 16 ~ 46V