PLED96W-024-C4000-D
- Manufacturer Part Number:
- PLED96W-024-C4000-D
- Manufacturer/Brand:
- Thomas Research Products
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 8-24V 4A
- Manufacturer :
- Thomas Research Products
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- CE, cULus
- Current - Output (Max) :
- 4A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 88%
- Features :
- OCP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 65°C
- Power (Watts) :
- 96 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP66, NEMA 6
- Size / Dimension :
- 5.98" L x 2.31" W x 1.46" H (152.0mm x 58.8mm x 37.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 8 ~ 24V