LED50W-036-C1400-D
- Manufacturer Part Number:
- LED50W-036-C1400-D
- Part of Description:
- LED DRIVER CC AC/DC 12-36V 1.4A
- Current - Output (Max) :
- 1.4A
- Dimming :
- Analog
- Efficiency :
- 87%
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 65°C
- Power (Watts) :
- 50 W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.64" L x 1.69" W x 0.98" H (194.0mm x 43.0mm x 25.0mm)
- Type :
- Constant Current
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output :
- 12 ~ 36V