PYB20-Q24-D12-H-DIN
- Manufacturer Part Number:
- PYB20-Q24-D12-H-DIN
- Part of Description:
- DC/DC CONVERTER +/-12V 20W
- Product Category :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- Applications :
- Approval Agency :
- EN, IEC
- Current - Output (Max) :
- 835mA, 834mA
- DC Voltage - Input (Max) :
- 36V
- DC Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Efficiency :
- 86%
- Features :
- Input Type :
- DC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 20W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.99" L x 1.24" W x 1.17" H (76.0mm x 31.5mm x 29.7mm)
- Voltage - Output 1 :
- 12V