PYB15-Q48-D5-H-DIN
- Manufacturer Part Number:
- PYB15-Q48-D5-H-DIN
- Part of Description:
- DC/DC CONVERTER +/-5V 15W
- Product Category :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- Applications :
- Approval Agency :
- EN, IEC
- Current - Output (Max) :
- 1.5A, 1.5A
- DC Voltage - Input (Max) :
- 75V
- DC Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Efficiency :
- 84%
- Features :
- Input Type :
- DC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 15W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.99" L x 1.24" W x 1.03" H (76.0mm x 31.5mm x 26.1mm)
- Voltage - Output 1 :
- 5V