PYB15-Q48-D12-DIN
Manufacturer Part Number:
PYB15-Q48-D12-DIN
Manufacturer/Brand:
CUI Inc.
Part of Description:
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W
Manufacturer :
CUI Inc.
Product Category :
Industrial, DIN Rail Power Supplies
AC Voltage - Input :
Applications :
Approval Agency :
EN
Current - Output (Max) :
625mA, 625mA
DC Voltage - Input (Max) :
75V
DC Voltage - Input (Min) :
18V
Efficiency :
86%
Features :
Input Type :
DC
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.99" L x 1.24" W x 0.87" H (76.0mm x 31.5mm x 22.2mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V