PYB10-Q24-D5-DIN
- Manufacturer Part Number:
- PYB10-Q24-D5-DIN
- Manufacturer/Brand:
- CUI Inc.
- Part of Description:
- DC/DC CONVERTER +/-5V 10W
- Manufacturer :
- CUI Inc.
- Product Category :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- Applications :
- Approval Agency :
- EN
- Current - Output (Max) :
- 1A, 1A
- DC Voltage - Input (Max) :
- 36V
- DC Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Efficiency :
- 81%
- Features :
- Input Type :
- DC
- Number of Outputs :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 10W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.99" L x 1.24" W x 0.87" H (76.0mm x 31.5mm x 22.2mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 5V