ABLM1A24004
- Manufacturer Part Number:
- ABLM1A24004
- Part of Description:
- REGULATED POWER SUPPLY, 100-240V
- Product Category :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- 100 ~ 240 VAC
- Applications :
- ITE (Commercial), Laboratory
- Approval Agency :
- CB, CE, CSA, CuL, EAC, EN, IEC, KC, NEC Class 2, UL
- Current - Output (Max) :
- 420mA
- DC Voltage - Input (Max) :
- DC Voltage - Input (Min) :
- Efficiency :
- 80%
- Features :
- IP20, Universal Input
- Input Type :
- AC
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 10W
- Size / Dimension :
- 2.19" L x 0.71" W x 3.58" H (55.6mm x 18.0mm x 91.0mm)
- Standard Number :
- 60950-1; 61010-1; 62368-1
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V