ABL8PRP24100
- Manufacturer Part Number:
- ABL8PRP24100
- Manufacturer/Brand:
- Schneider Electric
- Part of Description:
- ELECTRONIC PROTECTION MODULE - 2
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Product Category :
- Industrial, DIN Rail Power Supplies
- AC Voltage - Input :
- Applications :
- Industrial, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, EAC
- Current - Output (Max) :
- 10A
- DC Voltage - Input (Max) :
- 28.8V
- DC Voltage - Input (Min) :
- 24V
- Efficiency :
- Features :
- IP20
- Input Type :
- DC
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- Size / Dimension :
- 5.31" L x 3.94" W x 5.43" H (135.0mm x 100.0mm x 138.0mm)
- Standard Number :
- 60950-1; UL 508
- Voltage - Isolation :
- 500 V
- Voltage - Output 1 :
- 24V