PYB15-Q24-S24-H-U
- Manufacturer Part Number:
- PYB15-Q24-S24-H-U
- Part of Description:
- DC/DC CONVERTER 24V 15W
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- Approval Agency :
- EN, IEC
- Current - Output (Max) :
- 625mA
- Efficiency :
- 90%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 15W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 2.99" L x 1.24" W x 0.99" H (76.0mm x 31.5mm x 25.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 24V