PYB20-Q24-D12-T
- Manufacturer Part Number:
- PYB20-Q24-D12-T
- Part of Description:
- DC/DC CONVERTER +/-12V 20W
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- Approval Agency :
- EN
- Current - Output (Max) :
- 834mA, 834mA
- Efficiency :
- 88%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 20W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)
- Standard Number :
- 55024; 55032 Class A
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input (Max) :
- 36V
- Voltage - Input (Min) :
- 9V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V