PYB15-Q48-D12-U
- Manufacturer Part Number:
- PYB15-Q48-D12-U
- Part of Description:
- DC/DC CONVERTER +/-12V 15W
- Product Category :
- DC DC Converters
- Applications :
- Approval Agency :
- EN, IEC
- Current - Output (Max) :
- 625mA, 625mA
- Efficiency :
- 88%
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Power (Watts) :
- 15W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 2.16" L x 2.06" W x 0.75" H (54.9mm x 52.3mm x 19.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input (Max) :
- 75V
- Voltage - Input (Min) :
- 18V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 12V