PYB15-Q48-D12-T
Manufacturer Part Number:
PYB15-Q48-D12-T
Manufacturer/Brand:
CUI Inc.
Part of Description:
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W
Manufacturer :
CUI Inc.
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
EN
Current - Output (Max) :
625mA, 625mA
Efficiency :
88%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.99" L x 1.24" W x 0.84" H (76.0mm x 31.5mm x 21.2mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12V