POWER-110W
- Manufacturer Part Number:
- POWER-110W
- Manufacturer/Brand:
- Panduit Corp
- Part of Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 55V 110W
- Manufacturer :
- Panduit Corp
- Product Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Cord Length :
- Current - Output (Max) :
- 2A
- Efficiency :
- Features :
- Form :
- Desktop (Class I)
- Input Connector :
- IEC 320-C14
- Input Type :
- Cord (Sold Separately)
- No Load Power Consumption :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 70°C
- Output Connector :
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 110 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Size / Dimension :
- 7.10" L x 2.87" W x 2.38" H (180.3mm x 72.9mm x 60.5mm)
- Standard Number :
- Voltage - Input :
- 100 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 55V