GE150A1551F01
- Manufacturer Part Number:
- GE150A1551F01
- Manufacturer/Brand:
- SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
- Part of Description:
- AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 145W
- Manufacturer :
- Product Category :
- AC DC Desktop, Wall Adapters
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CE, cULus, UL
- Cord Length :
- 45.9" (1.17m)
- Current - Output (Max) :
- 9.67A
- Efficiency :
- Level VI, CoC Tier 2
- Features :
- Form :
- Desktop (Class I)
- Input Connector :
- IEC 320-C14
- Input Type :
- Cord (Sold Separately)
- No Load Power Consumption :
- 150mW (Max)
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 50°C
- Output Connector :
- Rectangular, 6 Position
- Polarization :
- Power (Watts) :
- 145 W
- Product Status :
- Active
- Region Utilized :
- International
- Size / Dimension :
- 6.46" L x 2.83" W x 1.46" H (164.1mm x 71.9mm x 37.1mm)
- Standard Number :
- 60601-1; 62368-1
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Output :
- 15V