B41456B5689M000
- Manufacturer Part Number:
- B41456B5689M000
- Part of Description:
- CAP ALUM 68000UF 20% 25V SCREW
- Capacitance :
- 68000 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 12mOhm @ 100Hz
- Height - Seated (Max) :
- 3.177" (80.70mm)
- Impedance :
- 9.3 mOhms
- Lead Spacing :
- 0.874" (22.20mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 12000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 13 A @ 100 Hz
- Size / Dimension :
- 2.032" Dia (51.60mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V