B43504A9227M000
- Manufacturer Part Number:
- B43504A9227M000
- Part of Description:
- CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 400mOhm @ 100Hz
- Height - Seated (Max) :
- 1.850" (47.00mm)
- Impedance :
- 500 mOhms
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 3000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Product Status :
- Not For New Designs
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 1.12 A @ 100 Hz
- Size / Dimension :
- 0.984" Dia (25.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 400 V