B41505A7109M000
- Manufacturer Part Number:
- B41505A7109M000
- Part of Description:
- CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP
- Capacitance :
- 10000 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 26mOhm @ 100Hz
- Height - Seated (Max) :
- 1.654" (42.00mm)
- Impedance :
- 28 mOhms
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 2.9 A @ 100 Hz
- Size / Dimension :
- 1.181" Dia (30.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V