B41696A7228Q7
- Manufacturer Part Number:
- B41696A7228Q7
- Part of Description:
- CAP ALUM 2200UF 40V AXIAL
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 2200 µF
- Impedance :
- 24 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 3000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Axial, Can
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 3.5 A @ 10 kHz
- Tolerance :
- -10%, +30%
- Voltage - Rated :
- 40 V