B41858C9477M000
- Manufacturer Part Number:
- B41858C9477M000
- Part of Description:
- CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 470 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 68mOhm @ 10kHz
- Height - Seated (Max) :
- 1.457" (37.00mm)
- Impedance :
- 63 mOhms
- Lead Spacing :
- 0.295" (7.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 2.061 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100 V