515D106M025JA6AE3
- Manufacturer Part Number:
- 515D106M025JA6AE3
- Part of Description:
- CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
- Capacitance :
- 10 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.433" (11.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.079" (2.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 66 mA @ 10 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 33 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V