MAL214630471E3
- Manufacturer Part Number:
- MAL214630471E3
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Part of Description:
- CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
- Manufacturer :
- Product Category :
- Aluminum Electrolytic Capacitors
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 470 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.866" (22.00mm)
- Impedance :
- 60 mOhms
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 3000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.25 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 35 V