URH0J821MP26308
Manufacturer Part Number:
URH0J821MP26308
Capacitance :
820 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.354" (9.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency :
4.52 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V