MPL33730EG19TRH0
- Manufacturer Part Number:
- MPL33730EG19TRH0
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 330UF 20% 2V SMD
- Capacitance :
- 330 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 12mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.075" (1.90mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- -35%, +10%
- Voltage - Rated :
- 2.5 V