94SVPD396X0025F8
- Manufacturer Part Number:
- 94SVPD396X0025F8
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 39UF 20% 25V SMD
- Capacitance :
- 39 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 45mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.315" (8.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 664 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 33.2 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V