EEH-ZA1V270V
Manufacturer Part Number:
EEH-ZA1V270V
Part of Description:
CAP ALUM POLY 27UF 20% 35V SMD
Capacitance :
27 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.3 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
130 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V