94SVP156X0010A5
- Manufacturer Part Number:
- 94SVP156X0010A5
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY 15UF 20% 10V SMD
- Capacitance :
- 15 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 240mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.217" (5.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 700 mA @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V