QPDF-320-7.5
- Manufacturer Part Number:
- QPDF-320-7.5
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 7.5V 320W
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 40 A
- Efficiency :
- 83%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 320W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 8.92" L x 4.53" W x 1.97" H (226.5mm x 115.0mm x 50.0mm)
- Voltage - Input :
- 88 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 7.5V