ECASD61A157M010KA0
- Manufacturer Part Number:
- ECASD61A157M010KA0
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY
- Capacitance :
- 150 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 10mOhm
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.122" (3.10mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 10 V