HBV331M1ETR-1010S
- Manufacturer Part Number:
- HBV331M1ETR-1010S
- Part of Description:
- CAP ALUM POLY HYB 330UF 25V SMD
- Capacitance :
- 330 µF
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Impedance :
- 20 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 10000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 2.5 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 250 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 25 V