QPDF-200-12
- Manufacturer Part Number:
- QPDF-200-12
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 12V 200W
- Approval Agency :
- CE
- Current - Output 1 :
- 17 A
- Efficiency :
- 79%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- 200W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.83" L x 3.90" W x 1.97" H (199.0mm x 99.0mm x 50.0mm)
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 12V