QPD-150-24
- Manufacturer Part Number:
- QPD-150-24
- Part of Description:
- AC/DC CONVERTER 24V 150W
- Approval Agency :
- CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 6.5 A
- Efficiency :
- 85%
- Features :
- Adjustable Output, PFC, Universal Input
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 150W
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 7.83" L x 3.86" W x 1.50" H (199.0mm x 98.0mm x 38.0mm)
- Voltage - Input :
- 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V